Архів

16 листопада – Міжнародний день толерантності

Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Державами-членами Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, що зібралися в Парижі на двадцять восьму сесію Генеральної конференції ЮНЕСКО 25 жовтня – 16 листопада 1995 р., звертаючи особливу увагу на обов’язок розвивати та забезпечувати поважання прав людини та основних свобод для всіх без винятку незалежно від їхньої раси, статі, мови, національної належності, релігії або стану здоров’я і боротися з проявами нетерпимості, було прийнято та урочисто проголошено Декларацію принципів толерантності https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_503#Text , зі сповненням рішучості зробити все необхідне для утвердження ідеалів толерантності в суспільстві, оскільки толерантність є не тільки важливим принципом, а й необхідною умовою миру та соціально-економічного розвитку всіх народів.

Пропонуємо всім взяти участь в опитуванні через Інфокод


9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський Радіодиктант національної єдності - 2022 національної єдності і перевірити свої знання.

Це найбільший україномовний флешмоб до якого традиційно приєднаються мільйони українців по всьому світу. Приєднуйтесь до написання Радіодиктанту національної єдності 9 листопада об 11:00.

Пропонуємо переглянути інтерактивну віртуальну виставку на нашому сайті за посиланням : https://sites.google.com/d/1yoEAHE32ZCw6d45goX9DJzc_4h5N92_r/p/1rRzyZEpc92L4h-ODVhPLNo3_gGAniNFn/edit.

Сподіваємося, що ці книжки зможуть вам допомогти в написанні диктанта.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

ДНПБ України ім В. О. Сухомлинського НАПН України запрошує взяти участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!», що проходе з 1 по 31 жовтня 2022 р. у межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Для здійснення науково-методичного супроводу організації та проведення місячника фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України підготовлено методичні рекомендації та рекомендаційний бібліографічний список.

Методичні рекомендації

Рекомендаційний бібліографічний список

27 жовтня 2022 року в Україні проведуть перший національний тест з медіаграмотності